Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Php Kodları, Hataları, İpuçları ve Sebepleri
Soru : Benim bir e-mail değişkenim var buraya girilen e-mail'in isim@siteadı.com formatında olduğunu nasıl kontrol ederim ?

Kod:
if (!eregi ("^([a-z0-9_]|\\-|\\.)+@(([a-z0-9_]|\\-)+\\.)+[a-z]{2,4}$", $email))
die ("E-Mail Adresiniz Geçersiz");

Soru : Kod yazıyorum fakat bazen hatalar veriyor ama ben bu hataları ekrana yazdırmasını istemiyorum?

Kod:
@mysql_connect('localhost','kullanıcı_adı','şifre');
Soru : Ben sitemi hem ingilizce hem de türkçe yaptım. Gelen ziyaretçinin diline göre, sitenin otomatik olarak, o dil ile açılmasını nasıl sağlarım?

Kod:
$lisan = $_SERVER["HTTP_ACCEPT_LANGUAGE"];
if ( $lisan == "tr") {
header("Location:index_tr.php");
} else {
header("Location:index_en.php");
}
Soru : PHP ile mail gönderirken, kullanılan ana fonksiyon nedir ve nasıl kullanılır?

Kod:
mail("isim@gönderilecekadres.com", $konu ,stripslashes($mesaj), $mailtanim);
Soru : Değişkeni index.php?deger=4 şeklinde göndermeme rağmen index php de bu değeri okutamıyorum.

Her metod için farklı okutma yöntemi vardır. Eğer veriyi index.php?deger=4 şeklinde göndermişseniz veriyi aşağıdaki gibi alabilirsiniz.

Kod:
$degisken = $_GET['deger'];
Eğer veriyi POST metodu ile göndermişseniz ( POST metodu genelde buton ile kullanılır ) veriyi aşağıdaki gibi alabilirsiniz.

Kod:
$degisken = $_POST['deger'];
Soru : Bazı sitelerde www.siteadı.com/index.php?p=sayfa şeklinde değil de www.siteadı.com/?p=sayfa şeklinde değişken kullanıldığını gördüm bunu nasıl yapabilirim ?

Bunun için yapmanız gereken birşey yok. ?p=sayfa şeklinde olan kullanımda sayfa adı belirtilmemiştir çünkü bu durumda değişken index.php dosyasına gönderilecektir. Bunun sebebi ise serverda varsayılan sayfa adının index.php olmasıdır. Eğer index.php dışında sayfa.php veya iletisim.php gibi sayfalara değer gönderecekseniz bunu belirtmeniz gerekir (Örn :www.siteadı.com/iletisim.php?p=deger) . Çünkü belirtmezseniz değişken varsayılan sayfa olan index.php ye gönderilecektir.
!!Yeah!!, proud to be a member of Support.10TL.NET(Genel Destek Platformu) since Jun 2015.
Ara

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping